Zabawki, ciuszki i inne akcesoria dla dzieci to zwykle pierwszy zakup każdej przyszłej mamy. Kupujemy je jeszcze w czasie ciąży. Przyciągają mnogością wyboru i pięknymi dziecięcymi kolorami. Body jest to pierwsze ubranie dla niemowlaka po urodzeniu. Stanowi podstawy element wyposażenia każdej torby do szpitala.
Najbardziej popularnym rozwiązaniem są bawełniane body dla dzieci. Są one najbardziej przyjazne dziecku. Oprócz najważniejszej funkcji, jaką jest ubranie dziecka, body dla dzieci zapewnia wygodne utrzymanie pieluszki.

Body dziecięce kupimy w różnych rozmiarach, wybór jest naprawdę duży. Do tego możemy wybierać pomiędzy następującymi formami body dla dzieci:
bez rękawów, z krótkim rękawem, z długim rękawem. Ponadto znajdziemy: body dla niemowląt z napami na ramieniu, body rozpinane w kroku,
body niemowlęce rozpinane na pleckach, czy kopertowe. Najbardziej wygodne dla niewprawionych rodziców body dla dzieci rozpinane przez środek.
Body dla dzieci, które ma rozpięcie na plecach może nie być wystarczająco wygodne dla małego dziecka, które śpi na plecach. Sprawdzi się za to, kiedy dziecko śpi na brzuszku. Troszkę starsze dzieci muszą rzecz jasna być ładnie ubrane, ale trzeba je też czymś zająć. Dlatego idealnie sprawdzą się rożnego typu drewniane zabawki.

zabawki dla dzieci

Źródło: Tamaja.pl – drewniane zabawki dla dzieci

Wybierając zabawki dla dzieci sprawdźmy z czego zostały one wykonane i czy spełniają normy i mają atesty. Najlepsze naszym zdanie są zabawki drewniane.Wybierając body niemowlęce i dla starszych dzieci należy zwrócić uwagę na materiał, z którego zostało uszyte. Bawełniane body dla dzieci to bezpieczne rozwiązanie. Ubranko po praniu zachowuje swój stan sprzed prania. Można je prać wielokrotnie bez obaw.  Często możemy kupić pojedyncze body, ale na rynku dostępne są także zestawy body dla dzieci, składające się z kilku sztuk. To świetne rozwiązanie, jeśli nadruk jest tematyczny i stanowi komplet. Znajdziemy także body dla dzieci z dodatkami, takimi jak czapeczka, śliniaczek czy skarpeteczki. To idealny komplet na pierwsze dni maluszka.