Wielu naszych rodaków wyemigrowało do Wielkiej Brytanii i dopiero tam osiągnęli swoją niezależność finansową. Jedni pozostali w “bezpiecznej strefie” pracując dla kogoś i zarabiając 1-2 tys. funtów tygodniowo inni zaś postanowili pójść o krok dalej i założyć swoją własną firmę w UK. Czy jednak wiąże się to z takim samym ryzykiem finansowym jak w Polsce? Zdecydowanie nie!

Prowadzenie firmy w anglii jest znacznie prostsze niż mogłoby się wydawać znając polskie realia. Obowiązuję długi, bo aż ponad 20-miesięczny okres bez płacenia podatku. Wszelkie przepisy niezbędne do poznania przez każdego kto chce założyć firmę w UK są prosto zdefiniowane a cały system finansowy opiera się na jasnych i zrozumiałych prawach. Nie da się nie usłyszeć wszechobecnego narzekania polskich przedsiębiorców na ZUS. Okazuje się, że w Anglii nie ma podobnej instytucji,a firmy w uk płacą kwotę mniejszą, adekwatną do swoich dochodów i to dopiero po przekroczeniu dość pokaźnej sumy zysków.

Biznes plan - Firma w UK

Jaki typ firmy opłaca się Wielkiej Brytanii najbardziej? Okazuje się, że jest to spółka ltd. Spółka ltd w UK http://cracovia.org.uk/co-to-jest-spolka-limited-ltd/ można najłatwiej porównać do polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to jednak porównanie książkowe ponieważ różnicę między polską, a angielską spółką są daleko idące i część z nich została wymieniona już wcześniej.

Spółka ltd jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich nowych graczy na rynku finansowym. Po popadnięciu firmy w długi prowadząc spółkę ltd narażamy się tylko na utratę w niej wpływów, nie zaś na ryzyko utraty dachu nad głową, co wielu może odstraszać od założenia własnego przedsiębiorstwa.

Rejestracja firmy w Anglii wymaga kilku formalności. (Wciąż jednak mniej niż w Polsce!). Należy wypełnić formularz wymagany przez brytyjskiego odpowiednika urzędu skarbowego a także odpowiednie konto bankowe, a także kilka dokumentów związanych z emeryturą czy ubezpieczaniem. Jednym z ostatnich kroków ku rejestracji firmy w Anglii jest udanie się do Wielkiej Brytanii i stawienie się na rozmowę w odpowiednim urzędzie. W przypadku wszelkich problemów są w Polsce liczne miejsca, które pomagają przyszłym przedsiębiorcom założyć swoją firmę w UK.

źródło: Firma w UK http://cracovia.org.uk