Dzień, w którym powiemy sakramentalne „tak” z założenia ma być tym najważniejszym w naszym życiu. Jego przebieg wyobrażamy sobie już jako małe dziewczynki, żeby z czasem wyklarować pogląd na to, jak faktycznie powinna przebiegać ceremonia oraz zabawa weselna, aby spełnić nasze oczekiwania. Niestety nie nad wszystkim możemy mieć pełną kontrolę. Jednak już na etapie planowania i wyboru osób, które mają zadbać o oprawę uroczystości, możemy podjąć dobre lub złe decyzje. O ile suknia ślubna nie nastręcza tylu kłopotów, ponieważ możemy ją przymierzyć już kilka miesięcy wcześniej, a serwowanych na weselu potraw spróbować podczas uprzedniej degustacji, tak jeśli chodzi o decyzję, jaki zespół na wesele będzie najlepszy, nie mamy już na nią tak dużego wpływu. O tym, czy nasza decyzja była słuszna, najpewniej przekonamy się dopiero podczas imprezy. Jak zatem zminimalizować ryzyko wpadki kiedy stwierdzimy, że wynajęcie zespołu weselnego to mimo wszystko dobry pomysł?

Pytaj znajomych
Zespół na wesele możemy znaleźć rozpuszczając odpowiednio wcześniej wici wśród naszych znajomych. Na pewno byli na imprezie, na której kapela stanęła na wysokości zadania, a wodzirej porywał do zabawy tłumy. Już na tym etapie w naszym plannerze powinna powstać lista kapel weselnych wartych uwagi. A może nasi przyjaciele lub członkowie rodziny sami zebrali same pochlebne opinie po swoim weselu od zadowolonych gości odnośnie wyboru muzyków? A może jednak mają zdecydowanie mniej przyjemne wspomnienia? Ich doświadczenie w tym temacie również będzie dla nas pomocne.

silver night zespol na wesele

Szukaj w internecie
Internet to skarbnica wiedzy w niemal każdej dziedzinie. Tematyczne fora oraz grupy na portalach społecznościowych wręcz pękają w szwach od postów zadowolonych (lub nie) osób, które zdecydowały się na konkretny zespół na wesele. Tu również warto szukać informacji skupiając się na najnowszych wpisach, w których znajdziemy te aktualne, a więc najbardziej przydatne dla nas informacje.

Oglądaj materiały wideo
Jeśli tylko masz taką okazję, obejrzyj nagrania z wesel organizowanych w swojej okolicy. Jeśli wśród naszych znajomych są nowożeńcy, umów się z nimi na seans i odwiedź z butelką dobrego wina. Wówczas sama będziesz mogła przekonać się, jak dany zespół na wesele się spisał. Warto też zaglądać na YouTube, gdzie czasami ludzie zamieszczają fragmenty nagrań z dnia swojego ślubu. W tym przypadku musimy jednak wykazać się kreatywnością i cierpliwością, bowiem nie tak łatwo z gąszczu filmów wyłuskać te, które zostały zrealizowane w naszej lub sąsiedniej miejscowości.

Nie ograniczaj poszukiwań do swojego miejsca zamieszkania
Oczywiście najszybszą drogą jest rozejrzenie się za odpowiednim zespołem w swojej najbliższej okolicy. Jednak jeśli pochodzimy z małej miejscowości możemy być niemal pewni, że te najbardziej rozchwytywane kapele mają zabukowane terminy nawet na kilka lat wprzód. W takiej sytuacji możemy co najwyżej uzbroić się w cierpliwość i przełożyć planowanie wesela… na za kilka lat. Jednak dużo lepszym rozwiązaniem jest poszerzenie obszaru poszukiwań również o sąsiednie miejscowości. Nawet jeśli będziemy musieli pokryć koszty noclegu członków zespołu, mamy większe szanse na to, że znajdziemy odpowiedni zespół na wesele, który zadba o dobrą zabawę naszych gości, a tym samym sprawi, że my również będziemy z satysfakcją wspominać ten dzień.

Zespół na wesele Kraków: http://silvernight.pl/zespol-na-wesele-malopolska/